Oczywiście, że tak. Dziadek lubi czytać książki. A jeżeli jest na emeryturze i nie ma innych zajęć, to na pewno chętnie skorzysta z tego, że będzie mógł poczytać książkę. Jeżeli więc wnuki chcą znaleźć prezent na Dzień Dziadka, to ze spokojem mogą pomyśleć o książkach. Najlepiej coś w tonie sensacyjnym.

“Osiedle marzeń. Komisarz Jakub Mortka. Tom 4”

Jeżeli ktoś jeszcze nie miał okazji poznać książek Wojtka Chmielarza, to czas najwyższy. W szczególności, że ta opowiadająca o komisarzu Mortce to zupełnie inne historie. W Warszawie, na jednym z eleganckich osiedli mieszkają m.in. były znaczący polityk, studentki, znany gangster, a także administrator i ochroniarze. Wiele osób z zazdrością patrzy na to miejsce. Do dnia, kiedy na osiedlu zostają znalezione zwłoki. Do sprawy zostaje wyznaczony komisarz Jakub Mortka, który już od początku wie, że będzie miał nie lada orzech do zgryzienia w tej sprawie. Tym bardziej, że wiele osób dąży do tego, aby nie ujawniać swoich tajemnic. Jedną z osób, która takie tajemnice ma, jest aspirantka Suchocka. Ma ona pomóc Mortce, ale nie jest to łatwe, kiedy ma się tyle tajemnic.

“Niewyjaśnione okoliczności”

Dr Richard Shepard i jego zawód lekarza medycyny sądowej, patologa, który na co dzień miał “przyjemność” pracować ze zwłokami. Teraz doktor jest już na emeryturze i może opowiedzieć, o tym co w życiu przeszedł. A było tego naprawdę dużo. Szacuje się, że przeprowadził ok. 23 000 zwłok w całej swojej karierze. Mógłby dużo powiedzieć o tym, co widział na stole w prosektorium, gdzie przeprowadzał sekcje. Shepard jest wielkim autorytetem. Nie tylko na Wyspach Brytyjskich, ale również na świecie. W końcu to on uczestniczył w sekcjach najbardziej znanych osób. Chociaż czy można w takim przypadku mówić o zaszczycie? Tym bardziej, że po ponad 30 latach pracy zawodowej zdiagnozowano u niego zespół stresu pourazowego. Oto historia jednego z najsłynniejszych ludzi, którzy chce pokazać z jakimi przypadkami spotkał się w swojej pracy.