Książka to dobry pomysł, jeżeli chodzi o prezent na dzień dziadkaTak, dziadkowie lubią czytać. A jeżeli kupi im się książki, które robią wrażenie, to na pewno będą z tego faktu bardzo zadowoleni. Nie ma co wysilać się na poszukiwanie wymyślnych prezentów, bo czasem proste, ale ciekawe pomysły są w stanie zrobić bardzo duże wrażenie na osobie obdarowanej.

“Wróć przed zmrokiem”

Riley Sager i jej niesamowita opowieść, która dedykowana jest dla ludzi o mocnych nerwach. Maggie miała tylko pięć lat, ale doskonale pamięta jak jej rodzice kupili rozległą rezydencję. Piękna w swoim wyglądzie miała stać się ich domem już na zawsze. Co się więc stało, że zaledwie miesiąc później jej rodzice uciekli z nią, z tego domu, daleko, nawet nie zabierając swoich rzeczy. Jej ojciec napisał na podstawie tych wydarzeń książkę, która stała się hitem. 25 lat później dorosła już Maggie postanawia powrócić do tego miejsca, aby wyremontować porzucony dom. Dzięki temu będzie mogła sprzedać ją z zyskiem. Kobieta bardzo chciałaby wyjaśnić również to, co wydarzyło się ponad dwadzieścia lat temu. Dlaczego jej rodzice uciekli wtedy z takim popłochem?

“Stroiciel”

Daniel Mason i jego niezwykły obraz świata, który niektórym osobom wydawać się może bardzo odległy. Oto Edgar Drake, który zostaje zatrudniony przez Ministerstwo Wojny. Główny bohater jest na co dzień stroicielem fortepianów i właśnie z taką misją ma udać się do Birmy. Dokładnie ma udać się do domu, który prowadzi major, Anthony J. Carroll. Major w pierwszej kolejności kupił niezwykły fortepian, a teraz chciałby, aby został on prawidłowo nastrojony. Edgar ma się tym zająć. Postać Carrolla coraz bardziej zaczyna fascynować Edgara. Chociaż bardziej fascynuje go jego żona. Sam główny bohater pozostawił w Londynie żonę, która z utęsknieniem czeka na jego powrót. Stroiciel fortepianów będzie miał niełatwą decyzję do podjęcia. Co uda mu się wybrać? Czy Birma i to co tu zastał warte jest porzucenia życia, które czeka na niego w domu?