Kim jest dziadek? Osoba z którą można mieć same radosne wspomnienia. To rodzice na ogół trzymają rezon wśród swoich dzieci, ale to dziadek na ogół jest takim psotliwym chochlikiem, pozwalającym wnukom na nieco “rozluźnienie szelek”. Nie można więc zapomnieć o tym, aby temu rozbrykanemu nieco staruszkowi kupić fajny prezent na dzień dziadka (https://www.taniaksiazka.pl/t/prezenty-na-dzien-babci-i-dziadka). Wśród ciekawych pomysłów znaleźć się mogą książki, które pozwolą również na nieco wytchnienia – po głupotach, jakie wyczynia się ze swoimi wnukami.

“Rozmowy z psychopatami. Podróż w głąb umysłów potworów”

Christopher Berry-Dee i jego książka, która może budzić strach. Dlaczego? Ponieważ pokazuje ona co tak naprawdę siedzi w głowach osób, które dopuściły się potwornej zbrodni. Autor na przestrzeni lat odbył wiele rozmów z mordercami i innymi zbrodniarzami, którzy siedzą w więzieniach. Jeszcze do niedawna nazwiska tych postaci można było poznać dzięki gazetom. To one z  wielkim hukiem informowały o tym, czego Ci ludzie dopuścili się w swoim życiu. Wyroki dla nich były surowe. Berry-Dee odwiedzał wszystkich w więzieniach, chcąc poznać motywy, które nimi kierowały. Wnioski jakie się z tego zrodziły mogą przerazić nawet te osoby, które szczycą się tym, że mają stalowe nerwy.

“Kobiety Donalda Trumpa”

Jeżeli ktoś lubi książki skandalizujące, to oto ma przed sobą doskonałe dzieło Niny Burleigh. Dziennikarka postanowiła przyjrzeć się wszystkim kobietom, jakie były w otoczeniu 45.prezydenta Stanów Zjednoczonych. Nie tylko za czasów jego prezydentury. Również we wcześniejszych latach. Sama autorka przyznaje, że napisała książkę prowokacyjną. Chociażby dlatego, że ujawnia ona, iż Trump nigdy nie krył się ze zdradami wobec swoich trzech żon. Zresztą, według kobiet, które oskarżają go o molestowanie, nigdy nie wyrażał skruchy. Autorka przygląda się wszystkim kobietom. Nie tylko jego trzem żonom, ale nawet jego siostrom. Trump ma dwie córki, ale Tiffany jest przez niego często pomijana. Dlaczego? Oto cała prawda, która została ujawniona w tej książce.